Ustaw jako stronę startową Jesteś   gościem na stronie

roku,

ZAPROSZENIE

Konkurs "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat indywidualny"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej "Barka" wraz z Sokólską Siecią Wolontariatu zapraszają mieszkańców gminy Sokółka do udziału w konkursie "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat indywidualny". Prosimy o zgłaszanie do dn. 9 listopada 2018 r. osób, które wyróżniają się w środowisku nieodpłatnym działaniem na rzecz innych, a przez to zasługują na podziękowanie i wyróżnienie.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

Oświadczenie

Świetlica młodzieżowa zaprasza

Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Świetlica Młodzieżowa BAZA, dysponująca 16 miejscami dla osób w wieku 12-18 lat, korzystających ze świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce lub kwalifikujących się do takiej pomocy. Świetlica mieści się w Stowarzyszeniu "Barka" ul. Mickiewicza 2a pok. 08. Młodzież, pod opieką wychowawców, może uczestniczyć w grach i zabawach świetlicowych, warsztatach edukacyjnych, pomocy w nauce, weekendowych wyjazdach edukacyjno-integracyjnych i wakacyjnych obozach edukacyjno-sportowych. Od uczestników nie pobieramy żadnych opłat.

Zajęcia odbywają się we czwartki w godz. 15.30 - 18.30.

Zapraszamy już od najbliższego czwartku!!!

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

OGŁOSZENIE

Konkurs "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat grupowy"

Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli, które mają siedzibę w gminie Sokółka do udziału w konkursie "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat grupowy".

Szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa w załączonym regulaminie.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Formularz sprawozdania

Regulamin konkursu

Oświadczenie

OBÓZ EDUKACYJNO-SPORTOWY SZELMENT 2018

Uczestnicy projektu "Świetlica Młodzieżowa BAZA", dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020, spędzili pierwszy tydzień ferii zimowych w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie. Program obozu był bardzo atrakcyjny: nauka jazdy na nartach, snowtubing, kulig z ogniskiem, zwiedzanie wystawy "Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk", spotkanie z Wojciechem Fortuną, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, gry i zabawy w terenie, zajęcia integracyjne.

/Krystyna Stefanowicz/

A więcej zdjęć z projektu można zobaczyć wgalerii...

PRZYSTANEK NADZIEJA. PROMOCJA AKTYWNOŚCI I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Stowarzyszenie "Barka" zakończyło właśnie realizację projektu, który był współfinansowany ze środków Gminy Sokółka. Celem było zwiększenie świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie wśród uczestników grupy wsparcia Przystanek Nadzieja. Pod hasłem "Jestem tym, co jem" zorganizowane zostały cztery spotkania warsztatowe, wypełnione zajęciami kulinarnymi oraz aktywnością ruchową. Odbiorcy wzbogacili wiedzę i umiejętności w stosowaniu zasad zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień i nieodpowiedniego odżywiania się, a także niewłaściwych nawyków i przyzwyczajeń w zakresie aktywności fizycznej.

Dzięki projektowi kształtowali postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i zwiększali motywację do aktywnego organizowania czasu wolnego. Jednym z rezultatów są też nowe, ciekawe pomysły na wspólne działania. Będą one podejmowane po to, by nabywać, podtrzymywać i rozwijać umiejętności niezbędne do stałego podnoszenia poziomu samodzielnego i aktywnego funkcjonowania w środowisku, wychodzenia z samotności i wykluczenia.

/Krystyna Stefanowicz/

A więcej zdjęć z projektu można zobaczyć wgalerii...

ZAPROSZENIE

Konkurs "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat indywidualny"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej "Barka" wraz z Sokólską Siecią Wolontariatu zapraszają mieszkańców gminy Sokółka do udziału w konkursie "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat indywidualny". Prosimy o zgłaszanie do dn. 10 listopada 2017 r. osób, które wyróżniają się w środowisku nieodpłatnym działaniem na rzecz innych, a przez to zasługują na podziękowanie i wyróżnienie.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

Oświadczenie

SZKOLENIA ZAWODOWE, PRAKTYKI, STAŻE, POŚREDNICTWO PRACY
DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Stowarzyszenie "Barka" ogłasza nabór do projektu "Centrum Aktywnej Integracji".

Zapraszamy osoby:


Pierwszeństwo w przyjęciu będą miały osoby korzystające z PO PŻ.

Wszystkie zajęcia w ramach projektu będą realizowane w budynkach i salach dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Prosimy zgłaszać się do dn. 20 października 2017 roku, zgodnie z Regulaminem rekrutacji (do pobrania na http://www.barka.internetdsl.pl)

Zgłoszenia przyjmujemy w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 13.00-16.30 w biurze "Barki" ul. Mickiewicza 2a pok. 08 lub drogą elektroniczną: barka-sokolka@wp.pl.

Dodatkowych informacji udziela Krystyna Stefanowicz tel. 691 393 550.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu Stowarzyszenia "Barka"

Do pobrania:

Deklaracja uczestnictwa

Regulamin rekrutacji

Regulamin uczestnika

ZAPROSZENIE

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej "Barka" zaprasza młodzież, która jest w trudnej sytuacji, do Świetlicy Młodzieżowej BAZA. Przyjmujemy osoby z miasta i gminy Sokółka w wieku 13-18 lat. Zajęcia całkowicie bezpłatne, dwa razy w tygodniu w godz. 16.00-20.00. Będą to:


Rekrutacja od 10 kwietnia do 15 maja 2017 r.

Zgłoszenia przyjmujemy w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 12.00 - 15.00

w biurze Barki Sokółka ul. Mickiewicza 2a pok. 08,

Można również zgłaszać się drogą elektroniczną: e-mail: barka-sokolka@wp.pl lub tel./sms 691 393 550.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

"ŚWIETLICA MŁODZIEŻOWA BAZA" PPROJEKT NR: RPPO.07.02.01-20-0004/16 WSPÓŁFINANSOWANY Z EFS W RAMACH DZIAŁANIA 7.2 PODDZIAŁANIA 7.2.1 RPOWP 2014-2020

OGŁOSZENIE

Konkurs "Sokólskie Barwy Wolontariatu"

Zapraszamy do udziału w III edycji Konkursu Sokólskie Barwy Wolontariatu. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 12 maja 2017 r.

Więcej szczegółów w załącznikach.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Formularz opisu projektu

Regulamin konkursu

Oświadczenie

OGŁOSZENIE

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce prosi o wypełnienie ankiety:

W związku z opracowaniem przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2017-2021, Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar w Rodzinie w Gminie Sokółka oraz Programu Aktywności Lokalnej na lata 2017-2021 zwracamy się do mieszkańców Gminy Sokółka o wypełnienie anonimowej ankiety. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do opracowania powyższych programów. Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu. Z góry dziękujemy za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny.

Link do ankiety

Małgorzata Tochwin

koordynator projektu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce

tel. 85 7112064

Przystanek Nadzieja

W drugim tygodniu ferii zimowych, w siedzibie Stowarzyszenia "Barka", odbyło się spotkanie integracyjne w ramach grupy wsparcia "Przystanek Nadzieja". Zostało ono zorganizowane dzięki współpracy Stowarzyszenia z dwoma klubami wolontariusza: Szkolnym Klubem Wolontariusza działającym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym pod kierunkiem Elżbiety Szomko i Klubem Wolontariusza z Przedszkola Nr 1 pod kierunkiem Edyty Kondrat.

W ubiegłym roku "Barka" pod hasłem "Mam pomysł" zorganizowała warsztaty, w których wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami oraz przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji pozarządowych. Wspólnie, przez dwa dni pracowaliśmy nad rozpoznaniem problemów i potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz nad tym, co zrobić, aby w naszym środowisku żyło się im lepiej. Tak powstał pomysł na powołanie grupy wsparcia. Pod nazwą "Przystanek Nadzieja" jest ona miejscem spotkań, rozmów, integrowania się i pomagania sobie nawzajem. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, wspólnie podejmującymi działania po to, by nasze życie było lepsze, bezpieczniejsze i bardziej pogodne.

30 stycznia 2017 r. odbyły się warsztaty muzyczne z zespołem "Cygańskie Serca" z Igrył. Pomimo tego, że w niepełnym składzie, zespół zachwycił talentem i umiejętnościami. Pan Wojciech Januszkiewicz zapoznał uczestników spotkania z tradycjami cygańskich taborów, ciekawostkami z życia Cyganów i ich urzekającą muzyką. Była okazja do wspólnego śpiewania, tańców, a nawet gry na instrumentach. Inspirujący głos wokalistki - pani Iwony, jak również prezentacje taneczne i niezwykle kolorowe stroje przeniosły nas w magiczny świat Romów. Atmosferę budowały utwory w języku polskim i romskim.

Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy i ich rodziców. Podczas spotkania "wykluło się" wiele ciekawych pomysłów na kolejne tego typu imprezy i spotkania.

Serdecznie dziękujemy zespołowi "Cygańskie Serca" z Igrył za poprowadzenie warsztatów, Dyrektor Przedszkola Nr 1 w Sokółce Pani Barbarze Dubrówko za wspieranie działań wolontarystycznych i użyczenie instrumentów muzycznych, Piekarni Maciej Szomko, Pani Ewie Roman, a także małym i dużym wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

/Krystyna Stefanowicz/

A więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć wgalerii...

ZAPROSZENIE

Konkurs "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat indywidualny"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej "Barka" wraz z Sokólską Siecią Wolontariatu zapraszają mieszkańców gminy Sokółka do udziału w konkursie "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat indywidualny". Prosimy o zgłaszanie do dn. 18 listopada 2016 r. osób, które wyróżniają się w środowisku nieodpłatnym działaniem na rzecz innych, a przez to zasługują na podziękowanie i wyróżnienie.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

Oświadczenie

OGŁOSZENIE

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej "Barka" organizuje w dniach 1-5 sierpnia 2016 r. półkolonie dla gimnazjalistów pn. "Wakacje bez nałogów". Projekt jest współfinansowany przez Tesco Polska w ramach programu "Decydujesz, pomagamy". Zapraszamy młodzież w wieku gimnazjalnym, szczególnie tych, którzy nie wyjeżdżają nigdzie w czasie wakacji. Zorganizujemy w budynku Gimnazjum nr 1 w Sokółce ciekawe zajęcia: warsztaty, gry sportowe i świetlicowe, koncert karaoke. Ponadto w plenerze odbędzie się piknik rodzinny z pieczeniem kiełbasek oraz jednodniowa wycieczka autokarem do Augustowa, połączona z rejsem po augustowskich jeziorach. Chętną młodzież prosimy o zgłaszanie się do biura Stowarzyszenia "Barka" osobiście, drogą telefoniczną: 85 711 2134, 691 393 550 lub e-mail: barka-sokolka@wp.pl do dn. 15 lipca 2016 r.

Ponieważ wysokość dotacji nie wystarcza na pokrycie w pełni kosztów projektu, zwracamy się do mieszkańców Sokółki o pomoc pieniężną lub rzeczową na poprawę wyżywienia młodzieży podczas półkolonii. Numer naszego konta w banku: 76 1240 5240 1111 0000 5707 2810. W tytule przelewu prosimy zaznaczyć, że jest to wsparcie dla projektu "Wakacje bez nałogów". Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

OGŁOSZENIE

Konkurs "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat grupowy"

Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli, które mają siedzibę w gminie Sokółka do udziału w konkursie "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat grupowy".

Szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa w załączonym regulaminie.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Formularz opisu projektu

Regulamin konkursu

Oświadczenie

ZAPROSZENIE

OGŁOSZENIE

ZAPRASZAMY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej "Barka" realizuje projekt "Jesienne spotkania ze sztuką", dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku. Zapraszamy osoby niepełnosprawne do udziału w jednej lub dwóch formach wsparcia:

Niezbędnym warunkiem zakwalifikowania do projektu jest okazanie orzeczenia o niepełnosprawności.

Chętni mogą się zgłaszać osobiście lub telefonicznie: 85 711 2134, 691 393 550.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

ZAPROSZENIE

Konkurs "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat indywidualny"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej "Barka" zaprasza mieszkańców gminy Sokółka do udziału w konkursie "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat indywidualny". Prosimy o zgłaszanie do dn. 16 listopada 2015 r. osób, które wyróżniają się w środowisku nieodpłatnym działaniem na rzecz innych, a przez to zasługują na podziękowanie i wyróżnienie.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

Oświadczenie

ZAPROSZENIE

OGŁOSZENIE

Konkurs "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat grupowy"

Z przyjemnością zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół, które mają siedzibę w gminie Sokółka do udziału w konkursie "Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat grupowy".

Konkurs jest organizowany w ramach projektu "Sokólskie Centrum Wolontariatu", współfinansowanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej - Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Burmistrza Sokółki.

Zakładamy, że przedsięwzięcie to przyczyni się do zbudowania w naszym środowisku pozytywnego wizerunku wolontariusza i wolontariatu, rozbudzenia "mody" na tę formę działalności oraz wzrostu przekonania o sprawczości i znaczeniu bezpłatnej pomocy w rozwiązywaniu problemów społecznych.

Szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa w załączonym regulaminie.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Formularz opisu projektu

Regulamin konkursu

Oświadczenie

OGŁOSZENIE

Bezpłatne szkolenie dla koordynatorów wolontariatu "Jak współpracować i zarządzać wolontariuszami?"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej "Barka" zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i biznesowych współpracujących z wolontariuszami lub planujących taką współpracę na bezpłatne dwudniowe warsztaty szkoleniowe "Jak współpracować i zarządzać wolontariuszami?", które odbędą się w dniach 20-21 czerwca 2015 r. w Ośrodku "Bukowisko" w Supraślu.

Tematyka szkolenia:

Wolontariat - historia, definicja, rodzaje. Planowanie pracy wolontariuszy. Motywowanie i nagradzanie wolontariuszy. Komunikacja z wolontariuszami. Przygotowanie organizacji do współpracy z wolontariuszami. Indywidualny program wolontarystyczny. Zarządzanie wolontariatem w organizacji. Karta etyczna wolontariusza. Rekrutacja i monitoring pracy wolontariuszy. Prawne aspekty wolontariatu. Organizowanie wolontariatu w środowisku lokalnym.

Oprócz ciekawych i atrakcyjnych zajęć oferujemy bezpłatny grupowy dojazd do Supraśla i powrót do Sokółki, wyżywienie, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania na www.barka.internetdsl.pl lub w biurze "Barki": Sokółka ul. Mickiewicza 2a pok. 08) prosimy przesłać na adres barka-sokolka@wp.pl do dnia 8 czerwca 2015 roku.

Szczegółowe informacje:

Krystyna Stefanowicz

barka-sokolka@wp.pl

tel. 85 711 2134 lub 691 393 550.

UWAGA! Przed szkoleniem każda osoba otrzyma telefoniczne potwierdzenie o zakwalifikowaniu.

Krystyna Stefanowicz

Prezes Zarządu

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu "Sokólskie Centrum Wolontariatu" współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Burmistrza Sokółki.

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

OGŁOSZENIE

Bezpłatne szkolenie dla wolontariuszy "ABC wolontariatu"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej "Barka" zaprasza mieszkańców miasta i gminy Sokółka na bezpłatne dwudniowe warsztaty szkoleniowe "ABC wolontariatu", które odbędą się w Ośrodku "Bukowisko" w Supraślu.

Pracowałeś już lub pracujesz jako wolontariusz? Chcesz rozszerzyć swoją działalność? A może nie do końca wiesz, co tak naprawdę można robić jako wolontariusz i zastanawiasz się, czy sobie poradzisz? Jeśli tak - zgłoś się na szkolenie!

Podczas warsztatu dowiesz się, jakie są prawa i obowiązki wolontariusza, jak rozszerzać swoje działania, dlaczego warto być wolontariuszem. Pomożemy również rozpoznać Wasze mocne strony jako wolontariuszy. Jeśli zatem zastanawiasz się czy warto - po prostu przyjdź! Przekonasz się, gdzie i jak możesz działać!

PODEJMIJ WYZWANIE!
SKORZYSTAJ Z NASZEGO WSPARCIA!

Oferujemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia, bezpłatny grupowy dojazd do Supraśla i powrót do Sokółki, wyżywienie, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Osobom chętnym zapewniamy kontynuację współpracy i wsparcia w dalszej działalności wolontarystycznej.

Dwudniowe szkolenie odbędzie się w dwóch terminach:

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania na www.barka.internetdsl.pl lub w biurze "Barki": Sokółka ul. Mickiewicza 2a pok. 08) prosimy przesłać na adres barka-sokolka@wp.pl do dnia 27 maja 2015 roku. W przypadku kandydatów niepełnoletnich konieczne jest pisemne wyrażenie zgody rodzica lub prawnego opiekuna na udział w szkoleniu.

Szczegółowe informacje:

Krystyna Stefanowicz

barka-sokolka@wp.pl

tel. 85 711 2134 lub 691 393 550.

UWAGA! Przed szkoleniem każda osoba otrzyma telefoniczne potwierdzenie o zakwalifikowaniu.

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu "Sokólskie Centrum Wolontariatu" współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Burmistrza Sokółki.

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ

W sobotę, 25 kwietnia 2015 r. wzięliśmy udział w Targach Ekonomii Społecznej. Było wspaniale. Cudowna, niemalże letnia pogoda. Ludzie zainteresowani, uśmiechający się do siebie nawzajem. Dzieci wesołe, rozbawione. Dużo atrakcji. Atmosfera przyjazna i życzliwa. Dziękuję mieszkańcom, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Gorące podziękowania i całusy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i realizację programu "Barki":

  • mażoretkom działającym przy Gimnazjum nr 1 w Sokółce i ich trenerkom: pani Magdzie Breńko i pani Kasi Reszuta,
  • wszystkim, którzy wykonali stroiki i inne cudeńka, które wystawiliśmy,
  • solistkom: Gabrysi Sujeta i Weronice Słoma oraz ich opiekunce pani Bożenie Rudź,
  • paniom i panu wolontariuszom: Kasi Czepiel, Gosi Rudnik, Eli Szomko, Lucynie Taudul, Gosi Zarachowicz, Kasi Paszko, Marzennie Horsztyńskiej, Józkowi Żakowi.

Cudownie, że można na Was liczyć. Myślę, że wspólnie zrobiliśmy coś dobrego na rzecz naszej lokalnej społeczności.
Do następnego.

/Krystyna Stefanowicz/

A więcej zdjęć z targów można zobaczyć wgalerii...

Podsumowanie projektu "Wstań i Idź"

W poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r. podsumowaliśmy projekt "Wstań i idź", w ramach którego 25 osób niepełnosprawnych uczestniczyło w różnych formach wsparcia: poradnictwo psychologiczne i zawodowe, szkolenia z przedsiębiorczości i komputerowe, szkolenia i praktyki zawodowe (Opiekunka dziecięca, Opiekunka osób starszych, Florystyka, Rękodzieło ludowe, Ogrodnictwo), warsztaty komunikacji społecznej, rehabilitacja ruchowa, spotkania integracyjne, wycieczki krajoznawcze, Punkt Aktywizacji Zawodowej, staże zawodowe, zatrudnienie wspomagane. Dzięki temu odbiorcy zdobyli szereg nowych umiejętności, znacznie zwiększających ich szanse na pokonywanie barier wynikających z niepełnosprawności. Sześć osób uzyskało zatrudnienie. Zawiązały się bliskie relacje i przyjaźnie, pozwalające na wzajemne wspieranie się, a także wspólne organizowanie czasu wolnego, wychodzenie z izolacji i samotności. Cieszymy się niesamowicie z tych rezultatów i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu: uczestnikom za ich zaufanie, niezwykły zapał, pracowitość i wytrwałość, zaś trenerom i specjalistom za profesjonalizm, kreatywność i nieustanną gotowość rozwiązywania problemów uważanych za niemożliwe do pokonania.

Szczególnie wdzięczni jesteśmy Panu Wojciechowi Obiale - dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, który był partnerem w projekcie i spełnił tę rolę znakomicie - nieustannie wspierał nas w staraniach, by projekt realizowany był prawidłowo i bez zakłóceń. Serdecznie dziękujemy również Panu Mariuszowi Bykowskiemu z internetowej gazety iSokolka.eu za to, że przybył na uroczystość podsumowania projektu i jeszcze tego samego wieczoru opublikował na ten temat piękny artykuł, a także grupie uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych oraz Gimnazjum nr 1 w Sokółce za ubogacenie naszej uroczystości wzruszającymi występami artystycznymi.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do przedstawicieli władz samorządowych, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość, a przez to pokazali, że problemy osób niepełnosprawnych w naszym lokalnym środowisku są im bliskie. Razem z nami był Pan Paweł Żuk, reprezentujący Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Mieczysława Kazimierza Baszko oraz Starosta Sokólski Pan Piotr Rećko. Panowie, słowa uznania i otuchy wypowiedziane przez Was dodają nam skrzydeł i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Nie zatrzymujemy się w miejscu. Wykorzystując dotychczasowe osiągnięcia, zdobyte doświadczenie oraz zasoby kadrowe i rzeczowe, a nade wszystko wsparcie ludzi dobrej woli zamierzamy kontynuować działalność na rzecz integracji i poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych w naszym środowisku. Jesteśmy pewni, że to się uda, bo "Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy wznieść się tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka." (Bruno Ferrero)

/Krystyna Stefanowicz/

A więcej zdjęć z podsumowania można zobaczyć wgalerii...

Aktualności 2014 r.

Wykonanie i administracja: © Grzegorz Zalewski Najlepiej oglądać w rozdzielczości co najmniej 1024x768 w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.